RECENT FROM BLOG

Rysowanie projektu

Co warto wziąć pod uwagę w trakcie wybierania projektu domu jednorodzinnego?

Wiele osób marzy o pięknym domu jednorodzinnym w jakiejś spokojnej okolicy, w której można odpocząć po męczącym dniu w pracy. Podczas realizacji takich marzeń należy podjąć wiele ważnych decyzji, do jakich na pewno należy wybór najlepszego projektu.

Read More
budowa - płótno

Jeśli w niedalekim czasie zamierzasz budowę domu jednorodzinnego – warto zasiegnąć odrobinę informacji na temat formalności i samego procesu stawiania jakiejkolwiek konstrukcji.

W obecnych czasach – każda pełna rodzina śni o swoim, mieszkalnym kącie, w którym każdy może radować odrobina swojej, jak i wspólnej przestrzeni, gdzie poczujemy spokojnie i najbezpieczniej. Wiele aktywnych zawodowo małżonków decyduje się na zmianę osiedlowego mieszkania na budynkowe domostwo, nie wyłącznie zważajac na indywidualne marzenie, ale przede wszystkim stabilnosć majątkową i sposobności. Warto przed nabyciem podziałki budowlanej, zaczerpnąć trochę wskazówek specjalisty o wszystkich sprawach formalności, których trzeba dokonywać przed czasem budowy.

Read More
Mieszkania od dewelopera

Nabycie mieszkania kroczek po kroczku

Zakupu mieszkania, wbrew pozorom, nie możemy zaczynać od znajdowania posiadłości marzeń. Pierwsze, co powinniśmy zrobić to rozpoznanie swoich możliwości finansowych. Kupujący mienie nieruchome mają 2 opcje: nabycie za gotówkę i wspomożenie się kredytem. Częstokroć jednakże zachodzi połączenie obu rozwiązań, konsument ma gotówkę, ale częściowo wspiera się kredytem. Na podstawie posiadanych środków pieniężnych oraz kalkulacji zdolności kredytowej możemy ocenić swe możliwości jeżeli chodzi o kupno mieszkania. Pamiętajmy przy tym, aby nie zaciągać zobowiązania na maksymalną kwotę, a zostawić sobie bufor bezpieczeństwa.

Read More
Lampa wisząca

Dlaczego należy podczas projektowania swojego mieszkania zadbać o dobór odpowiedniego oświetlenia, zalety żarówek led’owych.

Aranżacja domu to nie lada wyzwanie, trzeba wszystko tak połączyć, by okazało się równocześnie funkcjonalne i piękne. Nie można zapomnieć też o wykorzystaniu we wnętrzach wszystkich istotnych elementów, gdyż bez nich projekt nie będzie pełny. Niesamowicie ważne w aranżowaniu wnętrz mieszkalnych okazuje się zastosowanie odpowiednich materiałów oświetleniowych.

Read More
inwestycje - portret

Które domki zaliczamy do kategorii niedrogich w budowie

Dom tani w budowie to taki dom, w jakim możemy zamieszkać mając porównywalny budżet do zakupu mieszkanka w bloku. Zazwyczaj wybierane projekty z owej kategorii posiadają metraż 60-100 m kw. Niewątpliwą zaletą takiego domu jest brak konieczności posiadania ogromnej działki, niskie koszta budowy, a co za tym idzie – szybsze tempo stawiania. Nie możemy zapomnieć także o małych kosztach utrzymania obiektu.

Read More

Starsze wpisy