RECENT FROM BLOG

Budowa domu

Jaką funkcję pełnią ściany oporowe? Co warto o nich wiedzieć?

Mur oporowy, inaczej ściana oporowa, jest samodzielną budowlą w formie ściany. Wyróżnia się przeróżne jej rodzaje. Innym sposobem będzie użycie profili ze stali, będą się one dobrze sprawdzać w niejednym przypadku, lecz nie są najładniejsze. Można także wykorzystać mury oporowe, czyli gotowe elementy, które się po prostu ustawia przy sobie, tworząc równocześnie wystarczająco mocną konstrukcję.

Read More
fotowoltaika gdańsk

Szukasz pomysłu na ograniczenie rachunków? W takim razie systemy fotowoltaiczne są narzędziem idealnym dla ciebie

Ludzie cały czas poszukują rozwiązań, które pozwoliłyby im na ograniczenie opłat domowych. To normalne, ponieważ te bywają rzeczywiście ogromnym obciążeniem domowego portfela. Gdy przeanalizuje się domowe wydatki, bez wątpienia dojdzie się do wniosku, że dużą ich część stanowią opłaty i rachunki za media. Ciężko je zmniejszyć, gdyż takie rzeczy, jak gaz, woda lub dostęp do internetu są człowiekowi potrzebne. Potrzeba oszczędzania – pieniędzy i środowiska – zaowocowała wynalezieniem narzędzi, które zezwalają samemu produkować prąd.

Read More
mieszkanie - widok

Jakiego typu mamy zastosowanie taśm led? W jakim miejscu powinniśmy je wykorzystywać? O jakich sprawach pamiętać?

Taśmy LED to w dzisiejszych czasach jedno z bardziej popularnych rozwiązań przy oświetleniu domów czy ogrodów. Z tego względu także na rynku znaleźć można coraz więcej różnorakich modeli, jak i konfiguracji taśm LED. Najważniejsze zalety taśm LED to przede wszystkim elastyczność, możliwość wycinania nożyczkami, ale również podłoże samoprzylepne.

Read More
Projekt domu jednorodzinnego

Interesujące plany domów jednorodzinnych

Masa ludzi marzy o mieszkaniu w domu jednorodzinnym. Wiąże się to ze sporo większą wygodą niż przebywanie w bloku czy wieżowcu, mało tego posiadamy więcej przestrzeni użytkowej. Przebywanie w domu jednorodzinnym wiąże się z wieloma zaletami, w gorące słoneczne dni możemy odpocząć w ogrodzie czy też zrobić grilla z przyjaciółmi.

Read More
Projekt domu

Co powinniśmy wziąć pod uwagę w trakcie wybierania projektu domu jednorodzinnego?

Obecnie dom jest dla wielu osób podstawą do prowadzenia statycznego życia. Nie sposób ukryć, iż proces jego konstrukcji może być czasochłonny i zaczyna się już na etapie planowania, od jakiego uzależniony jest jego ostatni wygląd, oraz staranność wykonania.

Read More

Starsze wpisy