RECENT FROM BLOG

mieszkania - malunek

Odnawialne źródła energii w naszych domach

Pompy ciepła są nie tylko ekologiczne, lecz także pozwalaja na duże oszczędności. Taki sposób na ogrzewanie domów, znacznie zyskał w ostatnim czasie na popularności. Istotny wpływ ma na to także wzbogacenie tej metody ogrzewania o ogniwa fotowoltaiczne.

Read More
panorama - inwestycje

Od czego zacząć budowę domu? Co wypada wiedzieć, o czym musimy pamiętać?

Stawianie swojego domu to spora inwestycja w życiu, do której wymagane jest spore poświęcenie. Co powinniśmy wziąć pod uwagę, planując tego typu przedsięwzięcie?

Read More
budowa nowych mieszkań

Czy wskazane jest inwestować pieniądze w deweloperskie mieszkania w stolicy?

Posiadanie nowego mieszkania niewątpliwie jest pragnieniem dużej części naszego społeczeństwa. Jest ono bowiem naszym podstawowym detalem, który jest nam w stanie zapewnić bezpieczeństwo. To właśnie w nim jesteśmy także w stanie zaspokoić nasze potrzeby, w następstwie tego tak bardzo zależy nam na jego pozyskaniu. Okazuje się, że możemy go szukać na sporo sposobów.
Read More
Projekt domu jednorodzinnego

Tani dom, czyli jak zbudować go niewielkim sumptem?

Budowa piętrowych oraz parterowych budynków jednorodzinnych jest całkiem sporym wydatkiem. Poniektóre koszta można jednak ograniczyć poprzez dobre rozplanowanie wszystkich procesów budowlanych. Wskazane jest również ocenić wstępny kosztorys budowlany, który pomoże obliczyć orientacyjny zakres kosztów. Obliczeń możesz dokonać również samodzielnie na kalkulatorze kosztów budowy. Budowa będzie wymagać również odszukania sprawdzonych firm budowlanych. Przed dokonaniem wyboru wskazane jest porównać propozycje od przynajmniej paru wykonawców i wyselekcjonować tę najkorzystniejszą.

Read More
Mieszkania od dewelopera

Nabycie mieszkania kroczek po kroczku

Zakupu mieszkania, mimo pozorów, nie należy zaczynać od znajdowania posiadłości marzeń. Pierwsze, co powinniśmy zrobić to rozpoznanie swoich możliwości finansowych. Kupujący nieruchomość mają 2 opcje: zakup za gotówkę a także wspomożenie się kredytem. Często jednak zachodzi połączenie obydwu podejść, klient ma gotówkę, ale częściowo wspiera się kredytem. Na bazie posiadanych środków pieniężnych a także kalkulacji zdolności kredytowej winniśmy ocenić własne możliwości jeżeli idzie o zakup mieszkania. Pamiętajmy przy tym, by nie zaciągać zobowiązania na maksymalną sumę, a zostawić sobie „bufor bezpieczeństwa”.

Read More

Starsze wpisy