RECENT FROM BLOG

Projekt domu jednorodzinnego

Tani dom, czyli jak zbudować go niewielkim sumptem?

Budowa piętrowych oraz parterowych budynków jednorodzinnych jest całkiem sporym wydatkiem. Poniektóre koszta można jednak ograniczyć poprzez dobre rozplanowanie wszystkich procesów budowlanych. Wskazane jest również ocenić wstępny kosztorys budowlany, który pomoże obliczyć orientacyjny zakres kosztów. Obliczeń możesz dokonać również samodzielnie na kalkulatorze kosztów budowy. Budowa będzie wymagać również odszukania sprawdzonych firm budowlanych. Przed dokonaniem wyboru wskazane jest porównać propozycje od przynajmniej paru wykonawców i wyselekcjonować tę najkorzystniejszą.

Read More
Mieszkania od dewelopera

Nabycie mieszkania kroczek po kroczku

Zakupu mieszkania, mimo pozorów, nie należy zaczynać od znajdowania posiadłości marzeń. Pierwsze, co powinniśmy zrobić to rozpoznanie swoich możliwości finansowych. Kupujący nieruchomość mają 2 opcje: zakup za gotówkę a także wspomożenie się kredytem. Często jednak zachodzi połączenie obydwu podejść, klient ma gotówkę, ale częściowo wspiera się kredytem. Na bazie posiadanych środków pieniężnych a także kalkulacji zdolności kredytowej winniśmy ocenić własne możliwości jeżeli idzie o zakup mieszkania. Pamiętajmy przy tym, by nie zaciągać zobowiązania na maksymalną sumę, a zostawić sobie „bufor bezpieczeństwa”.

Read More
mieszkanie - widok

Jakiego typu mamy zastosowanie taśm led? W jakim miejscu powinniśmy je wykorzystywać? O jakich sprawach pamiętać?

Taśmy LED to w dzisiejszych czasach jedno z bardziej popularnych rozwiązań do oświetlenia domów czy ogrodów. Z takiego powodu też na rynku wyszukać jesteśmy w stanie coraz więcej różnorodnych modeli, jak i konfiguracji taśm LED. Najistotniejsze plusy taśm LED to przede wszystkim elastyczność, możliwość cięcia nożyczkami, ale również samoprzylepne podłoże.

Read More
panorama - inwestycje

Od czego zacząć budowę domu? Co wypada wiedzieć, o czym musimy pamiętać?

Stawianie swojego domu to ogromna inwestycja w życiu, która wymaga sporo poświęcenia. Co powinno się wziąć pod uwagę, rozważając tego typu przedsięwzięcie?

Read More
figura ogrodowa

Udekorowanie ogrodu figurami może spowodować, iż zamieni on się w fantastyczną krainę pełną dziwnych stworzeń

Nieistotne czy mamy jedynie małą działkę czy ogromny ogród, większość z nas chce ozdobić swój kawałek ziemi tak, by wyglądał jak najlepiej. Aktualnie można wybierać spomiędzy tak dużej ilości dekoracji, że najpewniej każdy wyszuka coś odpowiedniego.

Read More

Starsze wpisy