Jaką funkcję pełnią ściany oporowe? Co warto o nich wiedzieć?

16, gru 2022 by admin in Projekty domów,Wykończenie pod klucz     No Comments

Mur oporowy, określany inaczej jako ściana oporowa, jest samodzielną budowlą w formie ściany. Wyróżnia się rozmaite jej rodzaje. Innym sposobem może być użycie stalowych profili, będą się one dobrze sprawdzać w wielu przypadkach, lecz urodą niestety nie grzeszą. Można także wykorzystać mury oporowe, to znaczy gotowe prefabrykaty, jakie stawia się zwyczajnie obok siebie, dając tym samym odpowiednio mocną konstrukcję.

To ostatnie rozwiązanie jest coraz popularniejsze, głównie ze względu na koszty i łatwość montażu. Zrobienie murku taką techniką zajmuje bowiem znacznie mniej czasu niż metod wcześniej wymienionych. Nie są potrzebne żadne skomplikowane prace, związane czy to z szalowanie, czy głębszymi wykopami, bo takie gotowe murki zwyczajnie się kładzie na wyrównanej powierzchni.

firmy - tableau

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Mury robi się z odpowiednio wytrzymałego betonu, z obowiązkowym zbrojeniem wewnątrz. Dzięki temu są one w stanie wytrzymać duże obciążenia, a co za tym idzie skutecznie zabezpieczyć miejsce, w którym zostały ustawione. Najczęściej posiadają one kształt litery L, przez co znane są częściej jako elki betonowe ((poznaj dodatkowe informacje)). Część modeli posiada dodatkowo trochę wysunięte drugie ramie, daje to jeszcze większą stabilność na przewrócenia, niż przy zwykłej konstrukcji. Wytwórcy takich elementów oferują ich spory wybór, przez co bez żadnego problemu coś się wybierze pośród propozycji dostępnej na rynku.

Przez to są na tyle mocne, że będą sobie dawać radę w miejscach, w których są postawione. Murki zależnie od zastosowania posiadają też różne kąty nachylenia. Przeważnie produkuje się je pod kątem prostym, lecz w niektórych przeznaczeniach znacznie lepiej sprawdzać się będą przy lekkim nachyleniu. Wiele firm zajmujących się wytwarzaniem tego typu murków produkuje je na konkretne zamówienie, według wymagań klientów. Wystarczy przekazać parametry murku, jego wymiary i rodzaj betonu, a następnie po określonym czasie odebrać swoje zamówienie – .

Przez to mają na tyle dużą wytrzymałość, że dają sobie radę w miejscach, w jakich się je postawi. Murki zależnie od przeznaczenia posiadają też różny kąt nachylenia. Najczęściej produkuje się je pod kątem prostym, lecz w części zastosowań dużo lepiej sprawdzać się będą przy lekkim nachyleniu. Wiele firm zajmujących się produkcją takich murków produkuje je na konkretne zamówienie, według wymagań klientów.

Kliknij śmiało ten odnośnik i użyj strony (http://urbanski.pl/mieszkania-torun/ul-borowiacka-10), żeby przeczytać więcej danych na omawiany tu temat – one też Cię zaciekawią!

Wystarczy podać parametry murku, jego wymiary i rodzaj betonu, a następnie po określonym czasie odebrać zamówienie.

Starsze wpisy