Techniki akumulacyjne używane w nowoczesnych kominkach

21, mar 2023 by admin in Wnętrza,Wykończenie pod klucz     No Comments

Nie tylko design i wielkość kominka ma znaczenie. Jednym z głównych składników jest jego obudowa. Producenci kominków sukcesywnie zamieniają do chwili obecnej stosowane wyjścia następnymi, o znacznie lepszej jakości. Spełniają one nie tylko najwyższe standardy w obrębie dbałości o środowisko naturalne, lecz również są w pełni bezpieczne dla eksploatatora. Od obudowy kominka zależy to, w jaki sposób wysyłane będzie ciepło i czy po wygaszeniu paleniska ciepło będzie zwracane do otoczenia, lub powstrzymywane.

Kominek

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne kominki akumulacyjne są najchętniej wybierane do przestronnych pomieszczeń. Należy jednak rozpatrzyć warunki danego wnętrza, aby dopasować właściwy rodzaj obudowy tak, aby kominek w najwyższym stopniu wykorzystywał ciepło z wypalanego drewna.

Technologie akumulacyjne charakteryzują się najwyższą formą i zastępują aplikowane do tej pory płyty kartonowo-gipsowe, także metalowe stelaże. Najważniejszą wartością, jaka rozróżnia je na tle użytkowanych dotąd materiałów, jest odporność na bardzo wysoką temperaturę. Płyty i pierścienie szamotowe z bardzo wysokimi predyspozycjami akumulacyjnymi i przewodnictwem cieplnym pozwalają na spore oszczędności. Zapewniają odzyskanie energii cieplnej z kominka nawet po wygaśnięciu.

Kominki ciepłe sporządzone są z tworzywa o świetnych parametrach akumulacyjnych.ważna strona – sprawdź nas -Pieczołowicie dobrane i zestawione ciepłe zabudowy kominkowe bardzo efektywnie, a jednocześnie komfortowo nagrzewają wnętrze domów. Ciepło oddawane jest z kominka nie tylko przez szybę wkładu, lecz również przez jego ściany i rurę dymową. Dzięki użyciu akumulacyjnych tafli i kręgów szamotowych zostaje ograniczona strata ciepła przez te dwa elementy paleniska. Ciepło oddawane jest za pomocą promieniowania całej nawierzchni kominka, a przy tym zostaje zachowany duży komfort termiczny przez wiele godzin – .

Wybór tworzyw wysokiej jakości zapewnia bezawaryjne funkcjonowanie kominka przez wiele lat.
Podejmując decyzję co do gatunku obudowy należy brać pod uwagę położenie, w jakim znajduje się kominek. Różne obudowy okażą się stosowne dla budynków użyteczności publicznej, a już absolutnie różne będą właściwe w własnych domach i mieszkaniach.

Starsze wpisy