RECENT FROM BLOG

inwestycje - portret

Które domki zaliczamy do kategorii niedrogich w budowie

Dom niedrogi w budowie to taki dom, w którym można osiedlić się posiadając porównywalny budżet do kupna mieszkanka w bloku. Zazwyczaj wybierane projekty z tej kategorii posiadają metraż od 60 do 100 m kw. Niewątpliwą zaletą takiego domu jest brak nieodzowności posiadania dużej działki, małe koszta budowy, a co za tym idzie – szybsze tempo wznoszenia. Nie można zapomnieć także o małych kosztach utrzymania budynku.

Read More
Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Ocena podłoża przed budową

Inspekcje geologiczne ziemi, poprzedzające budowę domu, zlecane są celem dopasowania fundamentów i zbrojenia, natomiast w przypadku planów gotowych, dopasowania projektu do określonych właściwości gruntu.
Read More
Grunt

Modernistyczne metody wykorzystywane przy ustabilizowaniu powierzchni

Krajowe powierzchnie są w coraz lepszym stanie między innymi dlatego, że osoby, które są za to odpowiedzialne posiadają orientację, jak radzić sobie, by powierzchnie te korzystniej wyglądały. Oczywiście, w tym celu dobierają innowacyjne metody stosowane przy stabilizacji gruntów. I dlatego tak znaczące pozostaje, żeby każdorazowo decydować się na takie, jakie pasują pod wyznaczony teren na którym są przeprowadzane.
Read More
selfie - budowa

O kondycję urządzeń oraz narzędzi budowlanych trzeba dbać, bo to istotne dla wydajności i bezpieczeństwa działań

Prace budowlane lub wykończeniowe często bywają dosyć trudne oraz skomplikowane, przez co wymagają zastosowania odpowiednich narzędzi i urządzeń. To bardzo istotne, aby podobne urządzenia utrzymać w znakomitej formie, ponieważ od tego zależy bywają skuteczność i bezpieczeństwo działań.

Read More
Budowa drogi

Droga nie do ludzkich serc, nie zaś ta tradycyjna!

Dróg jest wiele i brzmi to niesamowicie poetycko, jednak nasze jakże przyziemne sprawy sprawiają, iż musimy myśleć racjonalnie również i o tym, jak wykonać na przykład dojazd do posesji, jaka leży w miejscu, do jakiego władze nie zamierzają wylać asfaltu. Jeśli więc samodzielnie możemy coś na to poradzić, to płyty jomb z pewnością będą tutaj ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy więcej nie chcą w czasie deszczowych dni brudzić w błocie swojego auta lub kaloszy. Prawem każdego z nas jest, by chodzić po normalnej, zatem stabilnej drodze bądź chodniku, toteż jeśli trzeba, to samodzielnie sobie takowy zagwarantujmy.

Read More

Starsze wpisy