RECENT FROM BLOG

Projekt domu jednorodzinnego

Tani dom, czyli jak zbudować go niewielkim sumptem?

Budowa parterowych oraz piętrowych domów jednorodzinnych jest dosyć dużym wydatkiem. Poniektóre koszta możemy jednakże ograniczyć przez dobre rozplanowanie wszystkich procesów budowlanych. Wskazane jest też ocenić wstępny kosztorys budowlany, który pozwoli obliczyć orientacyjny zakres wydatków. Obliczeń możesz dokonać także samodzielnie na kalkulatorze kosztów . Budowa będzie wymagać także odszukania wypróbowanych firm budowlanych. Przed dokonaniem wyboru wskazane jest zestawić oferty od co najmniej kilku realizatorów oraz wyselekcjonować tą najkorzystniejszą.

Read More
panorama - inwestycje

Od czego zacząć budowę domu? Co wypada wiedzieć, o czym musimy pamiętać?

Stawianie swojego domu to spora inwestycja w życiu, w przypadku której potrzeba sporo poświęcenia. Co musimy wziąć pod uwagę, planując tego rodzaju przedsięwzięcie?

Read More
Fundament pod budowę domu jednorodzinnego

Ocena podłoża przed budową

Oceny geologiczne terenu, pod budowę domu, wykonuje na potrzeby dopasowania fundamentów a także zbrojenia, natomiast w przypadku projektów wcześniej przygotowanych, dostosowania „szablonu” do określonych właściwości gruntu.
Read More
Budowa drogi

Droga nie do ludzkich serc, nie zaś ta tradycyjna!

Dróg jest wiele i brzmi to niesamowicie poetycko, jednakże nasze jakże przyziemne sprawy sprawiają, iż musimy myśleć z sensem także i o tym, jak wykonać na przykład dojazd do posesji, która położona jest w miejscu, do którego władze nie raczą wylać asfaltu. Jeżeli więc samemu możemy cokolwiek z tym zrobić, to płyty jomb na pewno będą tutaj ciekawym wyjściem dla wszystkich tych, którzy więcej nie chcieliby podczas deszczowych dni brudzić w błocie swojego samochodu lub kaloszy. Prawem każdego z nas jest, aby iść po normalnej, czyli stabilnej drodze albo chodniku, toteż jeżeli potrzeba, to samodzielnie sobie takowy zapewnijmy.

Read More
selfie - budowa

O kondycję urządzeń oraz narzędzi budowlanych trzeba dbać, bo to istotne dla wydajności i bezpieczeństwa działań

Prace budowlane lub remontowe często bywają dosyć ciężkie oraz skomplikowane, dzięki czemu wymagają użycia odpowiednich narzędzi i urządzeń. To bardzo istotne, żeby tego typu maszyny utrzymać w dobrej kondycji, ponieważ od tego uzależnione bywają wydajność oraz bezpieczeństwo działań.

Read More

Starsze wpisy