O czym pamiętać w trakcie stawiania domu?|Stawiasz dom – sprawdź o czym powinieneś pamiętać

07, maj 2023 by admin in Budowa domu     No Comments

Wybudowanie domu to poważna rzecz, dlatego warto zwrócić uwagę na różne kwestie.
Własny jednorodzinny domek gdzieś w spokojnej okolicy to marzenie wielu ludzi. Wymaga ono jednakże wiele wysiłku i pamiętania o istotnych sprawach. Większość ludzi realizujących takie marzenie musi zaciągnąć kredyt, a następnie rzecz jasna zakupić działkę.

Konkretny projekt

Rozminowanie terenu - usługi saperskie

Kiedy już masz kupioną działkę w pięknej okolicy, przychodzi czas na znalezienie odpowiedniego projektu. Można zlecić jego wykonanie zatrudnionemu architektowi, bądź poszukać już gotowych planów. Niezależnie od tego, jakiego typu rozwiązanie wybierzesz, powinieneś pamiętać o dopasowaniu nowego domu do potrzeb wszystkich członków twojej rodziny.
Osoby starsze i mniejsze dzieci nie powinny chodzić po schodach (zobacz jeszcze więcej), stąd też, jeśli w nowym domu mają zamieszkać seniorzy, albo właśnie będziecie mieć dziecko, warto brać pod uwagę projekt domu parterowego. Rzecz jasna są też inne rozwiązania, jak np. piętrowy dom z pokojem dziecięcym bądź pomieszczeniem dla dziadków na parterze.
Rozmieszczenie poszczególnych pomieszczeń ma wpływ na komfort mieszkania. Najpraktyczniejszy będzie podział na część dzienną, w której przyjmować będziecie gości i razem spędzać czas, oraz sypialnianą, w jakiej każdy będzie miał miejsce dla siebie.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Plac budowy wiąże się z licznymi zagrożeniami, dlatego staraj się znaleźć fachową i dokładną ekipy, która spełnia przepisy BHP. Pracownicy powinni być trzeźwi i mieć specjalną odzież roboczą, kaski i odpowiednie do prac tego rodzaju obuwie. Jeśli nie wiesz gdzie szukać specjalistów, popytaj wśród znajomych i rodziny – być może ktoś poleci godnych zaufania fachowców.
Warto pamiętać, że podczas prac budowlanych mogą wystąpić niespodziewane problemy, jak np. niewybuch na który natrafimy przy wykonywaniu prac ziemnych. usługi saperskie to w tego typu sytuacjach konieczność i niech nie zwiedzie cię podejrzanie atrakcyjna oferta – rozminowanie terenu wymaga specjalistycznego sprzętu. Nigdy nie staraj się wyciągać niewypałów na własną rękę.

Nie dotykaj ich i nie pozwalaj innym zbliżać się do nich. Pamiętaj, że sprowadzenie specjalistów od tego rodzaju zadań może uchronić zdrowie lub życie ludzkie, jak również ograniczyć straty materialne i przestoje wywołane eksplozją.

Starsze wpisy