Jakiego typu mamy zastosowanie taśm led? W jakim miejscu powinniśmy je wykorzystywać? O jakich sprawach pamiętać?

28, sty 2021 by admin in Projekty domów     No Comments

Taśmy LED to obecnie jedno z bardziej popularnych rozwiązań przy oświetleniu domów czy ogrodów. Z takiego powodu też na rynku znaleźć jesteśmy w stanie coraz większą ilość różnych modeli, ale i konfiguracji taśm LED. Najważniejsze zalety taśm LED to przede wszystkim elastyczność, możliwość cięcia nożyczkami, ale również samoprzylepne podłoże.

mieszkanie - widok

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wybieramy taśmy LED, to musimy zwrócić uwagę na dużą ilość świetlnych parametrów, a także to czy określona taśma ma właściwe atesty takie jak CE oraz ROHS. Nie powinniśmy nawet dodawać, że tak samo istotna jest jakość wykonania. Z tego względu taśmy gorszej jakości, czyli tańsze, mimo zakładanej żywotności do 50000 godzin, będą szybciej się przepalały albo osłabiały jasność świecenia już po kilku miesiącach. Zobaczmy także, co możemy dokupić do taśmy, czyli jakie oprawy do taśm led są oferowane.

Pomyślmy nad wykorzystaniem taśmy, gdyż od miejsca stosowania jest zależna niezbędna jasność diod, szczelność, jak również konieczność zastosowania profilu aluminiowego, co oznacza profil alu led. Aby rozświetlić przykładowo blat w kuchni lub schody (zobacz serwis www) trzeba nam oświetlenia funkcjonalnego, tak więc do tego celu najlepsze są bardzo jasne taśmy led. Jeżeli natomiast potrzebujemy podświetlenia dekoracyjnego, na przykład sufitów, ścian czy wnęk to wystarczająca będzie taśma o standardowej jasności. Przez małe gabaryty, ale i elastyczność, taśmy LED są używane w miejscach ciężko dostępnych dla pozostałych form oświetleniowych. To sprawia, że stosuje się tego rodzaju taśmy praktycznie wszędzie, w każdym pomieszczeniu, jak i w hotelach, restauracjach oraz dyskotekach.

Dodatkowo, taśmy led używane są również na zewnątrz, w takich miejscach jak ogrody czy podświetlenie podjazdu albo elewacji.

Zaciekawił Cię ten dobry artykuł? Chcesz poznać jego dodatkowe źródło? Zatem chcielibyśmy zaproponować Ci zweryfikowanie nowej witryny.

Taśmy LED bardzo często używa się w łazienkach lub pozostałych pomieszczeniach o wyższej wilgotności. Są najlepsze do tego takie z klasą szczelności IP65. Sprawiają, że jesteśmy w stanie uzyskać nawet kolorowe efekty świetlne, ustawić jeden kolor albo sekwencję zmian kolorów. Do takich zadań będzie niezbędny specjalny sterownik RGB, który wybiera się zależnie od długości taśmy. Jak widzimy, możliwości taśmy jest naprawde dużo, dlatego warto z tego skorzystać (sprawdź ciekawą ofertę na).

Starsze wpisy