Jakie maszyny oraz urządzenia znalazły zastosowanie we współczesnych firmach produkujących elementy z metali.

28, lis 2019 by admin in Wykończenie pod klucz     No Comments

Obrabianie elementów metalowych wymaga niekiedy użycia zaawansowanych sprzętów. Zapewne większość osób będzie wiedziała, co to jest tokarka czy wiertarka. Lecz w praktyce te dwa urządzenia to jedynie nieduża część tego, co obecnie jest używane w zakładach które się zajmują produkcją metalowych elementów. Kolejnymi tego typu urządzeniami są frezarki, dedykowane do obrabiania płaskich powierzchni oraz rzeczy takich jak gwinty czy rowki.

landszaft - przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Obróbka metalu wykonywana jest przy pomocy szybko obracającego się frezu, który jednocześnie będzie wykonywał ruch postępowy. Przez to z powierzchni elementu zbierana jest zbędna warstwa metalu. W związki z tym w jednym cyklu może być usunięta jedynie określona jego ilość, to do zrobienia wszystkiego trzeba będzie takich cykli wykonać więcej.

Jeśli masz chęć poznać więcej szczegółów na prezentowany wątek, to użyj informacji (https://www.suwnica.com/suwnice/), na której znajdziesz zbliżone dane – śmiało kliknij ten link.

Frezarki występują w rozmaitych odmianach, przeważnie używane są modele pionowe i poziome. Na bazie frezarek między innymi powstały nowoczesne obrabiarki numeryczne, w jakich sterowanie produkcją części wykonywane jest za pomocą specjalnie napisanych programów.

Innymi mniej popularnymi, co bynajmniej nie oznacza że mniej ważnymi urządzeniami, będą wytaczarki poziome. Umożliwiają one tworzenie części o nietypowych kształtach, przykładowo stożków, kul czy różnego rodzaju spirali. W praktyce wszystkie elementy, które nie będą się obracać osiowo, a równocześnie nie będą technicznie możliwe do zrobienia na klasycznej frezarce, można będzie wykonać właśnie na wytaczarce.

Obrabianie metalu w tych urządzeniach realizowane jest za pomocą ruchu wrzecion, zainstalowanych na przesuwnym ramieniu. Wytaczarki tego typu znajdują swoje zastosowanie w licznych zakładach produkcyjnych. Często wykorzystuje je przemysł – www.arapneumatik.pl/p-261-pistolet-pneumatyczny-standardowy-do-przedmuchu-z-dysza-katowa-0659-parker-legris – motoryzacyjny, przykładowo przy ich pomocy wytwarza się na przykład bloki silników. Równie często stosuje się je do wytwarzania elementów napędów oraz silników w przemyśle lotniczym i stoczniowym, poza tym częstym ich wykorzystaniem będą najróżniejsze koła zębate, nawet o dużych gabarytach.

Starsze wpisy