Odnawialne źródła energii w naszych domach

05, mar 2022 by admin in Projekty domów,Usługi stolarskie,Wykończenie pod klucz     No Comments

Pompy ciepła nie tylko są ekologiczne, ale też pozwalaja na duże oszczędności. Ten sposób na ogrzewanie domów, zdecydowanie zyskał w ostatnim czasie na popularności i wcale jej nie traci. Znaczący wpływ ma na to również wzbogacenie tego sposobu ogrzewania o ogniwa fotowoltaiczne.

fotos - mieszkanie

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
mieszkania - malunek

Autor: Lech Karol Pawłaszek
Źródło: http://www.flickr.com

pompa ciepła to świetnie rozwiązanie dla osób, które pragną ocieplać swoje domy oszczędnie, a równocześnie troszczą się o środowisko. Urządzenia takie jak pompa ciepła możemy sporkać na rynku w dużej rozbieżności cenowej, co uzależnione jest od tego, jaką mają moc, a także od tworzyw z jakich zostały wyprodukowane. Ten rodzaj sprzętu można dodatkowo doposażyć, w zależności od zadań, jakie będą musiały spełniać pompy. Kolejnym dobrym rozwiązaniem są też panele fotowoltaiczne, pozwalające zamieniać energię z promieni słonecznych w siłę elektryczną. Jest to niezywkle trwałe oraz wydajne rozwiązanie. W porównaniu z tradycyjnymi źródłami energii, systemy fotowoltaiczne zdecydowanie prowadzą. Ich profesjonalne zamontowanie pozwala na prawidłową pracę nawet przez 20-25 lat.

Co ciekawe, osiągana przez panele fotowoltaiczne energia, w oparciu o ustawę o odnawialnych źródłach energii, może być skupowana przez elektrownie. W niektórych częściach naszego kraju do pomp ciepła ele fotowoltaicznoraz paneli można otrzymać dopłatę. Ten rodzaj kredytu z dotacją WFOŚiGW jest wypłacany osobom fizycznym, będącym właścicielami budynku lub wieczystymi użytkownikami. Jeśli budynek jest dopiero w trakcie budowy, jest szansa skorzystać z dofinansowania, które pozwoli w nim zamontować system grzewczy oparty o odnawialne źródła energii. Koszty, jakie mogą być odliczone w ramach takiej inwestycji to zakup fabrycznie nowych urządzeń, które będą służyły w ogrzewaniu i wykonanie wewnątrz budynku odpowiedniej instalacji, pozwalającej na rozprowadzanie ciepła. Panele fotowoltaiczne mogą być montowane na dachu budynku, ale też w miejscu dobrze nasłonecznionym na działce, na której stoi dom. W naszym kraju jest to wciąż niedoceniane źródło energii, mimo że jest stosunkowo niedrogie, bezpieczne oraz ma dobry wpływ na ochronę środowiska naturalnego. Wiąże się to z faktem, że instalacja tego typu systemu w domach wciąż nie należy do najtańszych.

Intryguje Cię ta kwestia? Kliknij ten link oraz przeczytaj, jak podszedł do tego tematu inny redaktor w treści swojego wpisu.

Warto jednak mieć na uwadze, że eksploatacja jest prosta i niedroga.

Starsze wpisy