Szukasz planu na urozmaicenie swego otoczenia w czasie zimy? Prezentujemy kilka recept!

29, sty 2019 by admin in Wykończenie pod klucz     No Comments

W mniejszych i większych ogródkach prócz łuków coraz częściej używane są kraty różnego modelu np. naścienne lub luźno stojące. Jest to bardzo funkcjonalne rozwiązanie, dlatego, że w bardzo szybkim momencie można osiągnąć np. rezultat odgrodzenia. W punktach ogrodniczych można kupić różne rodzaje krat, różnią się od siebie konstrukcją, ale także tworzywem, z którego zostały uzyskane. Ich większą mocną stroną jest funkcjonalność, ale również to, że mogą pasować do każdego rodzaju ogrodu. Kraty mogą tworzyć parawan dla mniej atrakcyjnych widoków, lecz bardzo dobrze sprawdzają się w trakcie kwitnienia kwiatów.

Sporym problemem są w ostatnim czasie okna. Dawniej nie miały one stuprocentowej szczelności, więc zapewniało to naturalną cyrkulację powietrza. Współczesne okna projektuje się w taki sposób, aby zapewnić odpowiednio dobre parametry izolacyjne, lecz z kolei to blokuje procesy wentylacyjne. Na szczęście wielu producentów umieszcza w swoich oknach odpowiedniej wielkości szczeliny, a jeśli ich nie będzie, to należy zadbać o zostawienie takich w czasie instalacji. W najczęściej wykorzystywanej obecnie grawitacyjnej wentylacji ma to kluczowe znaczenie do tego, aby po prostu ona działała. Świeże powietrze powinno wpływać do środka właśnie przez okna czy zostawione odpowiednie otwory, a zużyte wypływa wentylacyjnymi kratka (ekstra źródła)mi, jakie są umieszczone w ciągach kominowych.

kratka wentylacyjna

Autor: Synergia PR
Źródło: Synergia PR

W naszych mieszkaniach coraz częściej gości nowoczesne wzornictwo. Swoje wymarzone mieszkanie wyposażamy w najnowsze sprzęty RTV i AGD, dobieramy niebanalne wykończenia. Kolejnym wyzwaniem jest zapewnienie skutecznej i estetycznej wentylacji w pomieszczeniach, gdzie może gromadzić się nadmierna wilgoć, takich jak łazienka i kuchnia. Ważne jest wybranie odpowiednich kratek wentylacyjnych. Na szczęście aktualnie producenci oferują kratki wentylacyjne, które znakomicie zaakcentują nowoczesny styl każdego wnętrza. Wybór jest naprawdę duży – oferowane są kratki plastikowe, wykonane z blachy szlachetnej (lakierowane bądź chromowane), jak również kratki wykonane w 100% ze stali nierdzewnej. Materiał dobieramy nie jedynie pod względem estetycznym, gdyż w trudniejszych warunkach zasadne jest stosowanie kratek o podwyższonej odporności na działanie wilgoci. Co prawda najtańsze kratki plastikowe są odporne na rdzę, jednakże często po kilku latach żółkną. Kratki lakierowane bądź chromowane teoretycznie są odporne na korozję, jednakże w nierzadko można zauważyć, iż po dłuższym czasie rdza i tak przebija się spod powłoki farby bądź warstwy chromowanej. A zatem ze względu na estetykę i higienę pomieszczenia najlepszym wyborem okazuje się kratka wentylacyjna ze stali nierdzewnej. Istotnym kryterium przy wyborze kratki jest również łatwe czyszcze, dla zapewnienia odpowiedzieć higieny i estetyki, jak również dla zagwarantowania odpowiedniej wentylacji. Jeżeli chodzi o takie kratki design może naprawdę zaskoczyć najbardziej wymagających poszukiwaczy wyjątkowego stylu. Firmy produkujące kratki chcąc zadowolić klientów poszukujących oryginalnych rozwiązań proponują nowoczesne kratki odznaczające się ciekawymi kształtami.

powiększenie - budowa

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Wspólnym mianownikiem dla wszystkich nowo powstałych mieszkań jest natomiast tak zwany stan deweloperski. Choć termin ten nie został nigdy precyzyjnie zdefiniowany, założyć można, że obejmuje ono: drzwi zewnętrzne, otynkowane ściany, wylewki, okna oraz kaloryfery. Oznacza to, że osoba, która kupuje nowe mieszkanie musi liczyć się z tym, że w najbliższym czasie czekają ją spore wydatki. I nie chodzi tutaj wyłącznie o wybór kafelków, parkietów czy dobranie kolorów na ściany. Dużo większym problemem jest kupowanie rzeczy, których istnienia i funkcji na co dzień nie zauważamy. Istną kopalnią tego typu rzeczy jest łazienka. Wbrew pozorom jej urządzenie nie ogranicza się wyłącznie do dopasowania podłogowych do tych, które położone zostaną na ścianach i podjęciu ważkiej decyzji: wanna czy prysznic. O wiele bardziej problematyczne jest pamiętanie o kupnie wszystkich niezbędnych śrubek, syfonu do umywalki czy innych detali, bez których działająca łazienka nie może się obyć, a których nie widzimy gołym okiem. Do takich rzeczy należą na przykład kratki wentylacyjne. Dzisiaj w w ofercie sklepów budowlanych znajdziemy dziesiątki różnych typów kratek: kwadratowe, okrągłe, z tworzywa sztucznego, metalowe, na wymiar, z żaluzjami itd. Wygląd czy materiał, z którego zrobiona została dana kratka, to sprawa drugorzędna. Najważniejszą rzeczą jest to, czy zapewnia ona odpowiedni przepływ powietrza. Nie mniej jednak dzięki ogromnemu wyborowi wzorów i kolorów kratek wentylacyjnych, z łatwością możemy znaleźć model, który nie tylko będzie pasował do stylu naszej łazienki, ale także stanie się jej ozdobą.

Trzecią radą, finalną, jednakowoż nie najmniej aktualną, jest… uśmiech! Nic lepiej od niego nie rozproszy mroków zimowych wieczorów. Tylko uśmiechnięta buzia będzie pociągać wzrok i serca osób dookoła i będzie wspaniałą ozdobą tak pojedynczego człowieka, jak również jego mieszkania. Zima to nie czas dla smutasów! (zobacz atrakcyjną ofertę –)

Starsze wpisy