Rywalizacja występuje w każdej branży. Jak pokaźna konkurencja występuje u Ciebie? Czy jest bardziej znaczna niż w dawnych czasach?

31, sty 2019 by admin in Wykończenie pod klucz     ,   No Comments

W niektórych branżach jest cała seria projektów i bardzo ambitnych inicjatyw. Co jednak z tego, kiedy konkurencja jest tam tak duża, a projekty tak trudne i ryzykowne, iż jesteśmy w stanie się zniechęcić. Z drugiej strony, jeśli zastanowimy się nad branżą, gdzie nie ma konkurencji to będziemy dość długo główkowali, aby w ogóle taką znaleźć. Rzeczywiście, najprawdopodobniej już wszędzie jest duża konkurencja i trudno określić, iż możemy w jakiejś branży wejść na rynek i rządzić niepodzielnie. No chyba, że mamy jakieś rzadkie umiejętności, znamy faktycznie nieznany i egzotyczny obcy język. W innym razie należy się liczyć z wielką konkurencją.

Produktywność w pracy

Autor: Scott Maxwell
Źródło: http://www.flickr.com
Ta sytuacja z równą mocą występuje w świecie rzeczywistym i wirtualnym. Jeśli ktoś myśli, iż otworzy firmę w sieci i będzie sobie spokojnie żył to może się bardzo zdziwić.

Jeśli powyższy tekst wzbudza Twoją ciekawość, kliknij ten odnośnik i oprócz tego zdobądź wiarygodne info , które też są godne zapamiętania.

Jeszcze być może na początku ery internetowej było to możliwe. Aktualnie, niestety nawet ”wolny strzelec” z rzadkimi umiejętnościami powinien się liczyć ze spora liczbą konkurentów. Wszystkiemu winne portale, które zrzeszają różnej maści freelancerów, którzy zgłaszają się do określonego zlecenia. A że konkurencja jest spora, a stawki często wręcz śmieszne „wygrywa” ten, co jest najtańszy. To niezwykle niszczy rynek i sprawia, że osoby naprawdę solidne, czyli nie najtańsze, ceniące swoją pracę, swoje kompetencje, swój talent i doświadczenie, muszą obejść się smakiem. Zresztą, jeśli ktoś się po prostu ceni nie wykona pracy za pieniądze, jakie proponują niektórzy zleceniodawcy – sprawdź.

W realnym świecie, w którym sprawy załatwia się tradycyjnie, nie przez internet, znajdziemy też wiele branż, w których konkurencja jest ogromna, a koszty pracy wysokie, stawki na optymalnym poziomie, lecz terminy naglące. Tak jest na przykład, gdy mówimy o usługach budowlanych – . Tak, to bardzo pokaźna dziedzina i ciężko wskazać konkretne firmy, ponieważ to nie w tym rzecz. Najważniejsze jest jednakowoż to, iż firmy budowlane nierzadko stają do przetargów i są skazane na zaakceptowanie niedobrych warunków.

Zobacz tu, sprawdź ofertę sprzęgło klimatyzacji naszej firmy a z całą pewnością znajdziesz coś ciekawego. Mamy bardzo niskie stawki, więc się nie rozczarujesz!

Jeśli tak nie zrobią, inne spółki, które zaproponują bardziej konkurencyjne stawki wygrają przetarg i zgarną zlecenie. Bywały już takie przypadki w historii naszego kraju, kiedy to do przetargu stawało sporo firm, wygrywała najtańsza, nieznana i niepewna, a w konsekwencji nie wywiązała się z realizacji zlecenia. Czy istnieje na to jakaś rada? Wątpliwe. Dopóki cena będzie najbardziej istotna nic w tym temacie się nie zmieni.

Starsze wpisy