Jakim sposobem można dzisiaj dostosować dom do potrzeb osoby niepełnosprawnej, żeby zapewnić jej wygodę?

02, sty 2020 by admin in Wykończenie pod klucz     No Comments

Osoby niepełnosprawne codziennie napotykają wiele przeszkód, jakie można by było błyskawicznie zlikwidować oraz uprościć im tym sposobem życie. Człowiek, jaki jest całkowicie sprawny czasami nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że dla niektórych przejście paru schodków jest dużym wyzwaniem. Na szczęście, na rynku oferowanych jest sporo przydatnych rozwiązań, jakie można wykorzystać we własnym mieszkaniu oraz uczynić je komfortowym.

Okucia do jachtów

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

Odrobina luksusu dla ludzi niepełnosprawnych.
Nie będzie dziś rzeczą niezwykła, iż jednostki niepełnosprawne kupują się na wakacje. Sporo ludzi na wózkach wybiera się nawet w góry sprawdź buty do wspinaczki) – przykładowo Czesi przystosowali niektóre szlaki górskie do możliwości zwiedzania ich na wózkach. Dla takich, jacy preferują jednak odpoczynek nad wodą, bezproblemowo wolno wynająć jachty w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Te łodzie posiadają bardzo często specjalne okucia jachtowe, umiejscowione nieco niżej, zarówno, by osoba na wózku mogła się bezproblemowo przemieszczać po łodzi. Dzięki czemu nie będzie niezbędna inna osoba, która będzie pomagać takim ludziom na jachtach. Zapewnia to nie jedynie komfort fizyczny, ale przede wszystkim wygodę psychiczny i dość znaczące uczucie samodzielności. Innym przykładem udogodnień są instalowane w newralgicznych miejscach uchwyty dla niepełnosprawnych, ułatwiające przykładowo korzystanie z toalety czy schodów do kajut.

Niektóre z przedsiębiorstw posunęły się już o krok nadal. W własnej ofercie mają sprzęty, które zamontowane na jachtach sprawiają, iż są one kompletnie dostosowane do zastosowania poprzez niepełnosprawnych. Dzięki zastosowaniu współczesnych technologi, które w znaczący sposób ułatwiają samodzielne sterowanie statkiem, osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą samodzielnie płynąć w nawet najdłuższe rejsy.

Niezbędne na pewno okażą się poręcze dla niepełnosprawnych (sprawdź), jakie na pewno ułatwią przeprowadzanie się po lokum. Gdy jesteśmy w czasie kupna lokalu mieszkalnego to musimy zdać sobie sprawę z tego, że bezwzględnie warto zdecydować się na gniazdko na parterze. Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że winda może się w każdej chwili popsuć i wówczas niepełnosprawna osoba będzie miała kolosalny problem. Musimy pomnieć o tym, iż czas renowacji dźwigu może wynieść niekiedy kilka dni, a transport osoby na wózku inwalidzkim schodami (zobacz więcej treści na ten temat) zdołałby być nieco pracochłonny – .

Gdy zamierzamy więc tego uniknąć to winniśmy nie wahać się nad piętrem na jakim kupimy mieszkanie. Jeżeli będziemy je ekwipować to bezwzględnie musimy zamieścić poręcze, tak aby inwalida mógł się bezproblemowo przemieszkać. Istotne są także inny udogodnienia, które mogą ułatwić życie. Nie zapominajmy o tym, że klamki winny być zamontowane tak, by niepełnosprawny sobie poradzić. Zdecydowanie najlepsze są okucia ze stali nierdzewnej i na nie powinniśmy postawić. Bezproblemowo uda nam się je nabyć praktycznie w każdym sklepie internetowym, w którym na pewno będzie obszerny wybór. Jeżeli będziemy chcieli wziąć daną rzecz do ręki i upewnić się, że na bank będzie dla nas idealna to musimy udać się do sklepu stacjonarnego.

Które jeszcze balustrady są dziś oferowane na rynku? Na przykład, balustrady drewniane, które wyglądają rzeczywiście elegancko i świetnie dopełniają domy z drewnianymi elementami w elewacji. Oczywiście, decydując się na tego rodzaju rozwiązanie trzeba mieć na względzie fakt, że za jakiś czas niezbędna będzie odpowiednia impregnacja drewna, dzięki czemu zachowa ono znakomity stan. Drewno to naturalny materiał, jaki jednocześnie jest naprawdę wytrzymały, wystarczy stosowna pielęgnacja.

Dlaczego udogodnienia posiadają współcześnie tak wielkie znaczenie? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że każda osoba ma pełne prawo do życia na identycznych warunkach. Kilka małych zmian mogłoby znacząco uprościć codzienność osób niepełnosprawnych i umożliwić im łatwe poruszanie się. Na szczęście, w Polsce widać sporo godnych uwagi ulepszeń i można się spodziewać, że w przyszłości będzie ich zdecydowanie więcej.

Starsze wpisy