Czy dobrze jest wybrać białe listwy przypodłogowe? Jakie są najpopularniejsze rodzaje listew?

24, maj 2022 by admin in Usługi stolarskie,Wykończenie pod klucz     No Comments

Gdy już zrobiliśmy naszą piękną i nową podłogę z paneli, to właśnie przyszedł moment na listwy przypodłogowe. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów takich listew. Czy Te bardzo jasne listwy do dobry pomysł? Jaki mamy wybór, gdy chodzi o typy listew?

Jeśli chodzi białe listwy przypodłogowe, to mogą one być wspaniałą dekoracją pokoju. Niektórzy boją się tego wyboru, ponieważ białe listwy są dosyć odważne, z kolei należy powiedzieć, iż zupełnie niepotrzebnie, bo rezultat, który dają jest naprawdę wyjątkowy. Gdy do tego dobierzemy listwy trochę wyższe, aniżeli standardowe, to pokój będzie mieć całkowicie inny klimat. Możemy wybierać pomiędzy listwami zdobnymi, jak również bardzo prostymi. Trzeba pomyśleć, jaki efekt chcemy osiągnąć. Fajnym pomysłem okażą się listwy polakierowane. Jeśli nie będziemy ich chcieli w przyszłości przemalowywać to można od razu zdecydować się na materiał lakierowany. Takie listwy posiadają dekoracyjny połysk, a przy tym są odporniejsze na wodę.

listwy przypodłogowe w mieszkaniu

Autor: Jacek Becela
Źródło: http://www.flickr.com

Spory wybór mamy, gdy chodzi o listwy mdf. Istnieje wiele różnego rodzaju wzorów oraz barw. Są one dosyć wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, a do tego ich koszt nie jest wysoki. Na tle drewnianych listew tego typu wyglądają całkiem atrakcyjnie, kiedy chodzi o koszty. Natomiast bez wątpienia listwy z drewna wyglądają bardzo szlachetnie. Gdy (polub ten serwis http://olszewscy.org.pl-wejdź… to łącze) zrobiliśmy podłogę również z drewna, to właściwie inny typ listew może nie prezentować się tak dobrze, a wręcz wyglądać dość tandetnie. Bardzo powszechnym rozwiązaniem są listwy PVC, które są bardzo tanie. Można je nabyć w wielu wzorach jak i kolorach, razem z łącznikami maskującymi.

Bez wątpienia kupując listwy przypodłogowe spore znaczenie mają tutaj koszty. Natomiast kiedy mamy ładną, zrobioną z drewna podłogę, to nie ma już co szukać oszczędności na listwach przypodłogowych i warto wybrać również drewniane. Należy również pomyśleć czy chcielibyśmy, żeby listwy (http://www.megastyro.pl/listwy-oswietleniowe.html) takie posiadały większe walory pod względem dekoracyjnym, czy może też chodzi nam bardziej o zwykłe zakrycie zakończeń podłogowych paneli. Opłaci się jednak połączyć użyteczność z piękną estetyką.

Starsze wpisy