Z jakich powodów drewniane elementy trzeba dobrze zabezpieczyć wodą, zalety desek kompozytowych.

07, maj 2022 by admin in Usługi stolarskie,Wykończenie pod klucz     No Comments

Drewno stało się niezwykle chętnie wykorzystywanym materiałem wykończeniowym i budowlanym, lecz będzie miało jedną zasadniczą wadę, a mianowicie wymaga porządnej ochrony przed wilgocią. I to ochrony systematycznej, bo jakieś uszkodzenie czy też dłuższa eksploatacja może spowodować osłabienie ochrony, a w konsekwencji dostanie się do środka wilgoci i zaczęcie procesów niszczenia.

obrazeczek - Wnętrza

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego też tam, gdzie może być styczność z wodą, elementy drewniane należy dobrze zabezpieczyć, a sposób ochrony będzie zależał od przeznaczenia i miejsca montażu. W przypadku różnego rodzaju drewnianych konstrukcji najpopularniejsze będzie zaimpregnowanie, a potem pomalowanie jakąś ładną farbą. Impregnat przedostaje się głębiej w element, eliminując wilgoć z niego, a z kolei zewnętrzna warstwa lakieru chronić będzie przed szkodliwymi warunkami atmosferycznymi.

Czy przeczytany wpis był atrakcyjny, ale masz ochotę na kolejne? Chcesz poznać link do www (http://www.robak.konin.pl/oferta/glowice-zamykajace/grw-28)? Więc zachęcamy – wystarczy wyłącznie kliknąć myszką.

Tak naprawdę nawet we wnętrzu czasem będzie tak, że jakiś drewniany element będzie trzeba zabezpieczyć. Jeżeli ktoś na przykład wybierze blat drewniany w kuchni, to co pewien okres czasu musiał będzie wykonać impregnację i pomalowanie nowym lakierem.

Drewno jest bardzo popularnym materiałem na różnego rodzaju tarasy i podłogi. Ochrona tego typu desek będzie konieczna bez względu na to, czy leżeć one będą w środku budynku czy na zewnątrz. Jeśli jednak podłoga narażona będzie na działanie wody, to powinna być znacznie lepiej zaimpregnowana, i wtedy będzie miała szansę być dłużej w dobrym stanie. W ostatnim czasie coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć kompozytowe deski, które na pierwszy rzut oka przypominają bardzo typowe deski. Deska tarasowa kompozytowa powstaje w wyniku złączenia mączki drzewnej i PCV. W rezultacie dzięki wysokiej zawartości drewna takie elementy mają podobną do prawdziwych desek strukturę, a jednocześnie tworzywo sztuczne gwarantuje im kolor i trwałość.

Tarasy wykonane z tego typu desek cieszą się taka popularnością z powodu jeszcze jednej rzeczy. Są one bowiem znacznie wygodniejsze do układania niż tradycyjne materiały, nie będą też wymagać systematycznego odnawiania i malowania.

Starsze wpisy