Nietuzinkowa podłoga w płytkach

07, Wrz 2021 by admin in Wykończenie pod klucz     , , , , , , , ,   No Comments

salon
Remont mieszkania nie jest najprzyjemniejsza, ale aranżacja wnętrza i wybór ozdób już tak. Rzadko wzywamy na pomoc dekoratora i samodzielnie mierzymy się z kupnem odpowiednich materiałów. Podłoga powinna być naprawdę zaplanowana.

Płytki wielkoformatowe Opirus firmy Opoczno
Autor: Opoczno Trade Sp. z o. o.
Źródło: Opoczno Trade Sp. z o. o.

Najważniejsze, żeby zapamiętać, że podłoga ma być użyteczna, mimo że jest ważnym ozdobnym elementem mieszkania. Drewniane podłogi ocieplają wnętrze i często wybierane są do salonu i sypialni. Specjalne płytki są są stosowane tam, gdzie bywa wilgotno i w miejscach, w których jak przedpokój. Znane nasze marki to między innymi płytki Opoczno – .

Terakota może być wszędzie

Projektanci płytek prześcigają się w nowych kształtach i sugerują innowacyjne koncepcje dla wszystkich. Dzisiaj można więc kupić różne kształty i rozmiary płytek, nie wspominając już o kolorach. W łazience idealnie sprawdza się ceramika. W łazience podłoga (http://www.parkietypryczynicz.com.pl/deska-podlogowa/) ma duże wymagania, a woda pojawia się w każdym rogu. Terakota poradzi sobie też z uderzeniami. Terakotowa podłoga pasuje też do przedpokoju.

Płytki
Autor: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.
Źródło: Ceramika Paradyż Sp. z o.o.

W salonie kąpielowym posadzka (zobacz też: polerowanie betonu) absolutnie nie może być śliska, stąd też można zdecydować się na najlepszą strukturę, która gwarantuje komfort. Właściwie trudno wyobrazić sobie łazienkębez ceramicznych płytek, mimo że modne koncepcje to np. panele szklane. Znane płytki opoczno są tak ciekawe, że każdy dobierze coś w swoim stylu, nie odchdzac awangardowych kompozycji.

Właściciele psów i kotów czasami odstępują od drewnianych parkietów dla płytek. Głównie z powodu, że jest odporna na zarysowania i mniej się brudzi. Innym argumentem jest też to, że zwierzęta nie ślizgają się na odpowiednio wybranych kaflach. Urządzając łazienkę warto również sprawdzić nowoczesne meble łazienkowe.

Poza tym nowoczesna terakota ma niebanalne wzory, dlatego nie dziwi już w salonie. Trwałe płytki Paradyż mogą też dobrze udawać klasyczne panele. To zależy od pomysłu według którego aranżujemy dom i czy nawyk pozwoli przełamać się.

W końcu to nie do końca klasyczne rozwiązanie w normalnych pokojach dziennych. Kupując płytki podłogowe, obowiązkowo trzeba przeczytać specyfikację i zdecydować się na twardość. W mieszkaniach spokojnie wystarczająca jest klasa III – sąnieścieralne i da się je ułożyć we wszystkich pomieszczeniach

Starsze wpisy