Jak zaaranżować piękną i funkcjonalną łazienkę, jaka będzie spełniać różne wymagania? Co jest najbardziej ważne?

23, lis 2022 by admin in Wykończenie pod klucz     No Comments

W niektórych rodzinach jedna łazienka już nie wystarcza, zaś w sumie nikt nie może sobie pozwolić na więcej niż jedną łazienkę. Co więc można zrobić, jak można zapewnić sobie komfort mają do dyspozycji jedno tego typu pomieszczenie? Jest kilka zasad, dzięki którym aranżacja łazienki będzie i ładna, i funkcjonalna.

Łazienka jest nam konieczna nie tylko do higieny codziennej, bo korzystamy przecież z niej też, jak pragniemy wykąpać psa, wypłukać ścierki po umyciu podłóg czy wyczyścić kosz na śmieci. Najkorzystniej pomyśleć również, w którym miejscu będziemy prać i suszyć, przykładowo jak wstawimy pralkę do naszej łazienki, to zrobimy z niej miejsce niezbyt przyjemne do relaksu. Na pewno w najlepszych łazienkach wykorzystuje się najlepsze produkty, jak kohlman Foxal. Jeżeli chodzi o wannę to wanna akrylowa z pewnością jest mniej odporna na uszkodzenia mechaniczne, lepiej więc zainwestować w najlepszy model – stalową wannę pokrytą emalią właściwej grubości. Najlepszym wyborem będą produkty takiej firmy jak ronal pur light.

Płytki łazienkowe

Autor: Soudal
Źródło: Soudal

Jeżeli łazienka jest niezbyt duża, możemy zamontować jedynie małą wannę, na przykład 100 na 70 centymetrów, którą dla komfortu najlepiej zawiesić na takiej wysokości jak zlew. W każdej łazience należy zachować odpowiednie proporcje, niezbędne więc są wymiary warunkujące, że każde urządzenia bez trudności się zmieści. Potrzeba więc trochę wolnej przestrzeni na wyjście spod natrysku, ale musimy również sprawdzić, czy drzwi kabinowe nie będą zderzały się z pozostałymi sprzętami.

Próbujesz odnaleźć dodatkowe takiego typu informacje? Kliknij ten odnośnik – więcej zobaczysz w serwisie, który omawia pokrewne zagadnienia.

Najbardziej nieznaczna odległość między kabiną prysznicową a sedesem i małą umywalką wynosi dwadzieścia centymetrów, zaś między kabiną oraz większą umywalką i bidetem – 30 centymetrów. Min. wolna przestrzeń przed prysznicową kabiną to prostokąt o wymiarach 80 na 90 centymetrów.

Brodzik z zasłonką jest w mniejszym stopniu praktyczny, nie ochrania przed rozpryskiwaniem się wody, nie będzie ograniczać jednakowoż tak swobody ruchów jak zamykana kabina prysznicowa. Wysokość zawieszenia umywalki dostosować możemy do własnych wymagań, górna krawędź jednak powinna znajdować się 75-80 cm nad podłogą. Taką właśnie wysokość mają postumenty i szafki podumywalkowe.

Starsze wpisy