Jak udekorować dom niezbyt wysokim kosztem, czyli najróżniejsze zastosowania kamienia ozdobnego

10, sie 2022 by admin in Wykończenie pod klucz     No Comments

Jeśli chcemy polepszyć zewnętrzny wygląd naszego domu, nie tracąc przy tym zbyt dużo pieniędzy, dobrze jest zastanowić się nad zastosowaniem dekoracji wykonanych z kamienia ozdobnego. Stanowi on materiał, który niezwykle elegancko się prezentuje i z pewnością podkreśli wyjątkowy charakter naszego domu.

Ogrodzenie kamienne

Autor: Betafence
Źródło: Betafence

Elewacje kamienne nadadzą naszemu budynkowi ponadczasowy, a jednocześnie praktyczny wyraz. Uzyskany przez nas efekt jest zależny od tego, czy położymy kamień na całej ścianie, czy wyłącznie na pewnej części. Trzeba jednakże uwzględnić fakt, że elewacja wykonana całkowicie z kamienia może sprawić, że nasz dom będzie wyglądać za poważnie.

Kiedy już przeczytasz ten tekst, to spojrzyj także na podobne serwisy (https://www.tawol.com.pl/), które mają równie ciekawe informacje – one bardzo Cię wciągną.

Elewacje kamienne są również nieco trwalsze niż standardowe tynki i niewątpliwie posłużą nam przez dłuższy czas, radując oko estetycznym wyglądem. Poza tym ozdobny kamień wykazuje odporność na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, jak również nie niszczy się pod wpływem mocnego słońca. Efektowną dekoracją terenu wokół domu mogą być również ogrodzenia gabionowe.

Umożliwią nam one prywatność i ochronią nas przed niechcianymi spojrzeniami z zewnątrz, jak również podkreślą ponadczasowy charakter domu. Ogrodzenia gabionowe od producenta (przejdź do tej strony) niestety również wyglądają dość masywnie. Możemy jednak załagodzić ten efekt, sadząc niedaleko nich barwne kwiaty, które subtelnie rozjaśnią kamień i nadadzą mu łagodny wyraz. Sztuczny kamień doskonale nadaje się także do wyłożenia podłogi tarasu czy balkonu. Głębię koloru kamienia możemy wtedy dodatkowo wyeksponować, stawiając tam meble zrobione z drewna w ciemniejszym odcieniu. Zestawienie takie będzie się ładnie prezentować i sprawiać przytulne wrażenie – dzięki temu zyskamy komfortowe miejsce do spędzania letnich wieczorów z przyjaciółmi. Interesującym uzupełnieniem tak urządzonego tarasu może być też grill wyłożony płytkami z dekoracyjnego kamienia.

Zapoznaj się z pełną ofertą ogrodzeń na !

Sztuczny kamień jest uniwersalnym materiałem – możemy go zastosować do udekorowania niemal każdej powierzchni, akcentując tym samym jej elegancki charakter. Nie należy jednakże przesadzać – zbyt duża ilość dekoracji kamiennych może sprawić, że nasz dom będzie wyglądał nieprzystępnie i poważnie, zniechęcając mieszkańców do spędzania w nim czasu.

Starsze wpisy