Instalujesz system grzewczy w domu?

23, sty 2023 by admin in Wykończenie pod klucz     , , ,   No Comments

Piec na pelet to wydatek rzędu paru bądź nawet paręnastu tysięcy . Co więc wyselekcjonować i na co kierować uwagę podczas zakupu, aby nie były to pieniążki wyrzucone w błoto? Którymi kryteriami się kierować, wybierając kocioł na pelet?

ogrzewanie

Autor: AURATON
Źródło: AURATON
Kotły określone do spalania peletu są najczęściej sprzedawane z samoczynnymi podajnikami jak też zbiornikami opału . Podajniki mają za zadanie dostarczać paliwo z zasobnika do paleniska. Do wyboru są ślimakowe bądź pneumatyczne. Te drugie umożliwiają transportowanie peletu na odległość kilkunastu czy też nawet kilkudziesięciu m. Dzięki takiemu rozwiązaniu paliwo może być magazynowane w dużej odległości od kotłowni, przykładowo w odrębnym pomieszczeniu albo w zbiorniku ustawionym na zewnątrz. Warto wygospodarować obszerne wnętrze na paliwo, bowiem można wyposażyć się w jego zapas na cały sezon grzewczy w czasie, gdy jego cena jest najmniejsza.

Większość kotłów na pelet to urządzenia jednofunkcyjne, zasilają jedynie instalację grzewczą. Aby mogły przygotowywać wodę do mycia, powinno się do nich dokupić odpowiedni zasobnik. Wyjątkowością są kotły – www.bosch-industrial.pl/ – z wbudowanym zasobnikiem. kotły (zerknij na wytwornice pary – https://bosch-industrial.pl/kotly-przemyslowe/kotly-parowe/)rto nabywać pieca o mocy większej niż wskazana w projekcie domu, albowiem przez większą część sezonu grzewczego winien pracować z mocą nominalną. Będzie wtenczas osiągał najwyższą sprawność, a więc z porcji paliwa generował najwięcej energii. Dzięki temu zużycie peletów będzie małe i do powietrza trafi mniej zanieczyszczeń powstających w procesie palenia –

W ofercie fabrykantów pojawia się coraz to sporzej kotłów niedużej mocy – nawet kilkukilowatowych. Podobna moc starczy do ogrzewania odpowiednio ocieplonego budynku. O ile kocioł na słomę ma także podgrzewać wodę do mycia, jego moc winna być większa (zwykle powyżej 20 kW).

Pelety jest to granulat sporządzany z drzewnych odpadów: zrzynów, drzazg czy zrębków, sprasowanych pod dużym ciśnieniem, bez dodatków takich jak lepiszcza. Ma on formę laseczek o przekroju od 6 do 25 mm i długości do paru centymetrów. Kategoryzuje się je do grupy czystych ekologicznie paliw z biomasy. Co więcej, piece do spalania peletów montowane w jednorodzinnych domach mogą być bezobsługowe i wówczas zapewniają tak samo wygodną eksploatację jak przykładowo kotły na olej opałowy.

Starsze wpisy