Dzisiejsze wnętrza są zimne, minimalistyczne i jasne

12, sie 2019 by admin in Wykończenie pod klucz     No Comments

Jeśli dobrze przyjrzymy się nowoczesnym wnętrzom wyraźnie zauważymy konkretne cechy, jakie w tego rodzaju pomieszczeniach przodują, nawet bez szczegółowej wiedzy na temat obecnie panującej mody jeśli chodzi o aranżację wnętrz.

dekoracje - krajobraz

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com

Na pewno da się dostrzec swoistą geometrię i poniekąd także surowość takich wnętrz. Wiąże się to w rzeczywistości z wykorzystywaniem prostych form i konstrukcji. Niezależnie więc czy będzie to wanna w łazience czy ława do kuchni – we współczesnych wnętrzach dominują geometryczne kształty, dzięki którym łatwo odpowiednio modelować przestrzeń. Weźmy za przykład taki produkt, jakim jest bateria paffoni, czy jeszcze lepiej – kabina kwadratowa w łazience. Ma ona równe wymiary, co sprawia, że z dokładnością do centymetra możemy rozplanować jej rozmieszczenie w łazience. Poza tym cechuje ją atrakcyjny design – klasyczny, ale równocześnie wykonany z zadbaniem o szczegóły. Najważniejsze jest również zastosowane wysokiej jakości materiałów do produkcji tego typu elementów, dzięki czemu kabina staje się niezawodnym i niezbędnym elementem łazienki.

Poza regularnymi, czy geometrycznymi kształtami we współczesnych wnętrzach można również wyróżnić charakterystyczne cechy jeżeli chodzi o kolorystykę tego rodzaju pomieszczeń.

Skoro czytasz ten materiał, to niewątpliwie jest on dla Ciebie bardzo absorbujący. Tu również jest notka z www (probudiament.pl/montaz-kotew-stalowych/), która zawiera podobne zagadnienia.

Prawdą jest stwierdzenie, że kolorem numer jeden jest oczywiście biały i różne jego odcienie, choć modne są także inne „chłodne” odcienie, taki jak szary, żółty, bądź niebieski. Podstawowym trendem, jaki da się dostrzec jest zestawianie ze sobą kontrastujących kolorów, które mają zaakcentować czy to wybrane meble, czy poszczególne części pomieszczenia. Dlatego przykładowo w kuchni, gdzie dominującym kolorem jest biały mogą pojawić się żółte krzesła, zachęcające do siedzenia przy stole, a z kolei w salonie, gdzie przeważają różnego typu odcienie szarości, może centralnie być postawiona niebieska czy czerwona kanapa, która zachęca do wypoczynku.

Wyjątkowo popularnym trendem, jeżeli chodzi o współczesne wnętrza, jest także minimalizm. Oznacza to, że właściciele tego rodzaju pomieszczeń ograniczają się jedynie do podstawowych mebli czy elementów dekoracyjnych, zostawiając wiele wolnego miejsca, bez absolutnie żadnych detali.

Starsze wpisy