Czy warto stosować elementy maskujące gdy robimy remont? W jakich miejscach bardzo pomagają w osiągnięciu doskonałego rezultatu?

04, wrz 2019 by admin in Usługi stolarskie,Wykończenie pod klucz     No Comments

Podczas remontu, istotny jest sam etap wykończeniowy. Można wtedy zakryć różnego rodzaju niedoskonałości i części, jakie wyglądają nieestetycznie. Dzięki temu efekt, jaki osiągniemy będzie znacznie lepszy. Czasami również elementy maskujące są czymś niezbędnym i montowanym wraz z innymi rzeczami.

Tak jest choćby jeżeli chodzi o listwy przypodłogowe (https://www.invado.pl/produkty/listwy-przypodlogowe) cena tego rodzaju listew jest przez właściciela mieszkania, doliczana do wydatków układania podłogi. Bez nich przecież parkiet wygląda źle, gdyż nie sposób ukryć krzywizn i połączeń miedzy ścianą a deskami podłogi. Dlatego właśnie zakłada się listwy przypodłogowe i problem wykończenia już z głowy. Zajmuje to naprawdę mało czasu, ponieważ są one z reguły długie i nie trzeba kłaść wielu krótszych elementów. Trudne do złożenia mogą być tylko miejsca, w jakich listwy schodzą się pod kątem 90 stopniu. Jednak można w tych miejscach zastosować maskujące narożniki. Nie są kosztowne, są często zrobione z plastiku, którego kolor można dopasować pod kolor listwy. Rezultat dadzą bardzo dobry.

obrazek - remont

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrym przykładem są listwy przysufitowe, które z kolei maskują krzywiznę ścian. Są również dużym ułatwieniem, kiedy chcemy pomalować ścianę w innym odcieniu niż sufit. Jeśli nie chce nam się męczyć z robieniem prostej linii podziału, to tego typu listwy załatwią sprawę szybko. Dobrze jest korzystać z takich uproszczeń, ponieważ remont (oceń) skończymy szybciej.Gdy zmieniamy drzwi na nowe przydadzą się na pewno opaski drzwiowe. Są to listwy maskujące, jakie przechodzą wzdłuż futryny. Posiadają z reguły kolor identyczny, jak drzwi, natomiast można rzecz jasna eksperymentować z barwą.

To już zależy od naszej inwencji. Podobnie możemy mieszać barwy jeśli chodzi o wspomniane listwy przypodłogowe. Na przykład listwy białe są ostatnio bardzo modne oraz często montowane także w zestawieniu z naturalną, zrobioną z drewna podłogą. Tego typu maskujące części są powszechnie używane podczas prac remontowych. Nie powinno to dziwić, gdyż bardzo przyspieszają pracę, nawet osobom, które nie mają za dużej wprawy przykładowo w montowaniu paneli czy malowaniu. Opłaci się z nich korzystać.

Starsze wpisy