automatyczne systemy w piecach grzewczych

23, sty 2023 by admin in Wykończenie pod klucz     No Comments

Kotły gatunku KP z podajnikiem to kotły retortowe zaadaptowane do wypalania opałów stałych. Po wdrożeniu nowych podejść, samoczynnego systemu podawania, także płynnego sterowania, kotły te stały się alternatywą dla palenisk gazowych i olejowych.

Ogrzewanie

Źródło: pixabay.com

Kotły (sprawdź kotły parowe w energetyce przemysłowej -> www.bosch-industrial.pl/articles/news/Kotly-parowe) z podajnikiem są urządzeniami, jakie nie potrzebują sporego zaangażowania użytkownika w obrębie ich obsługi. Ogranicza się ono na ogół do cyklicznego dosypywania paliwa do zbiornika, a następnie do sprzątania zgromadzonego popiołu. Pracą kotła c.o. z podajnikiem zawiaduje sterownik, jaki sam optymalizuje sposób aktywności urządzenia. Warunki te kreują duży komfort użytkowania, połączony z bezpieczeństwem eksploatacji funkcjonalnego urządzenia grzewczego.

Stosowne piece producent proponuje w wielu rodzajach. Ze uwagi na metodę dostarczania paliwa do pieca istnieją dwa typy tych źródeł ciepła. Piec z podajnikiem ślimakowym świetnie sprawdza się, kiedy ogrzewany budynek jest wyłącznie ekogroszkiem. W piecach CO z podajnikiem tłokowym można z wyjątkiem ekogroszku palić także miałem, także węglem.

Eksploatator musi zapewnić odpowiednią ilość powietrza przy paleniu, zlekceważenie tego grozi tworzeniem się wielkiej liczby sadzy. Atutem pieca CO z podajnikiem jest niska emisja substancji szkodliwych, albowiem konstrukcje mają atest ekologiczny. Urządzenia cechuje spora skuteczność termiczna.
Kotły (LOOS CENTRUM Sp.z o.o) z podajnikiem są poruszane silnikiem elektrycznym, a więc wymagają zasilania napięciem 230 V.

To właśnie ze względu na ograniczone możliwości przesyłania paliwa przez podajnik, w kotłach retortowych pali się węglem o niedużych formatach ziarna. Zanadto duże odłamki węgla, albo znajdujące się w nim zanieczyszczenia zdołają zatamować podajnik i zablokować pracę urządzenia. W zależności od wielkości zasobnika i zapotrzebowania na ciepło, poziom węgla w zasobniku starczy na nieprzerwaną pracę kotła przez kilkanaście godzin w czasie sporego mrozu i nawet przez parę dni w sezonie przejściowym. Kotły c.o. z podajnikiem to rozstrzygnięcie oryginalne i na pewno należałoby je wykorzystywać.

Starsze wpisy